Спілкування

Avatarka, networking

      «Найбільша  розкіш у світі – розкіш людського спілкування» – писав А. Екзюпері. Його основи закладаються в сім’ї, перші емоції, перші слова, азбука міміки, вміння впізнавати людей, їх настрій. Спілкування є життєвою необхідністю кожної людини.

     Важливе значення має мовне спілкування.  Як відомо мовлення не передається спадково, воно формується поступово з перших днів життя, з ростом дитини, у процесі спілкування з нею.

     З кожним роком життя встановлює все більш високі вимоги не тільки перед дорослими, але й перед дітьми: невпинно зростає об’єм знань, які потрібно засвоїти. Для того, щоб допомогти дітям впоратися зі складними завданнями, які вони мають виконати, потрібно піклуватися про своєчасне і повноцінне формування їхнього мовлення.

     Що робити батькам, щоб допомогти своїй дитині досягти успіхів у житті? Наскільки важливо для підростаючого, але поки ще зовсім маленького лікаря, адвоката, політика, економіста уміння красиво, чітко і виразно говорити?

     Багато дітей в силу свого віку ще не знають, наскільки важливо для них навчитися правильно говорити. Але батьки повинні зрозуміти, що навіть найменше порушення звуковимови може негативно вплинути на подальший розвиток дитини.  Чому?

     По-перше, в багатьох дітей у зв’язку з недоліками мовлення виникають психологічні проблеми – дитина соромиться свого мовлення, намагається менше говорити – і, як наслідок, вона стає більш замкнутою, нетовариською.

     По-друге, порушення звуковимови в дошкільному віці є першою сходинкою до проблем в навчанні читання і письма у школі (виникають, так звані, дислексія – порушення читання та дисграфія – порушення письма).

      І, нарешті, по-третє, рівень розумового розвитку малюка і розвиток його мовлення пов’язані нерозривно. Мовлення – одне з найголовніших засобів пізнання світу, а це означає, що погано розвинене мовлення перешкоджатиме повноцінному розвитку особистості Вашої дитини. Тому дуже важливо вчасно виявити недоліки, у мовленні Вашого малюка.

      Але як довідатися, чи нормально розвивається мовлення Вашої дитини?

      Якщо Ви помітили, що Ваша дитина неправильно вимовляє деякі звуки, її мовлення нечітке; якщо Вашій дитині вже три роки, а вона ще не почала розмовляти; якщо Вам здається, що мовлення Вашої дитини відрізняється від мовлення її однолітків – тоді зверніться за порадою до логопеда. У багатьох випадках буває достатньо лише отримати його консультацію і далі вже можна працювати з дитиною самостійно.

          Пам’ятайте!

         Чим старша дитина, тим більше закріплюється у неї звичка розмовляти неправильно, тим важче піддається мовлення Вашої  дитини корекції.

         Правильне мовлення – один із показників готовності Вашої  дитини до навчання в школі, запорука успішного засвоєння нею  письма та читання.Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>