Сон

son

Основна функція сну — це відновлення фізичних та психічних сил, яке дозволяє максимально адаптуватися до зміни умов зовнішнього і внутрішнього середовищ. Сон становить собою чергування різних функціональних станів головного мозку, а не є «відпочинком» для головного мозку, як вважали раніше. Під час сну перебудовується мозкова діяльність, яка потрібна для переробки і консолідації інформації, що потрапила в період неспання, переведення її із проміжної в довготривалу пам’ять.

Активність нейронів у різних відділах кори великого мозку і глибинних структурах мозку під час сну лишається практично такою ж, як і при неспанні.

Учені довели, що тривалість сну має генетичне коріння, а положення тіла під час сну – психологічне. Деякі люди сплять більше не через лінь, а тому що цього вимагає їх внутрішній біологічний годинник. Саме тому нам дуже важко міняти режим сну, навіть за сильного бажання і необхідності.

Сон відіграє важливу роль в нашому житті:

  1. Сон забезпечує відпочинок  організму.
  2. Сон сприяє переробці та зберіганню інформації. Сон (особливо повільний) полегшує закріплення вивченого матеріалу, швидкий  сон реалізує підсвідомі моделі очікуваних подій.
  3. Сон —це пристосування організму до  змін освітленості (день – ніч).
  4. Сон відновлює імунітет шляхом активізації T-лімфоцитів, що борються з застудними та вірусними захворюваннями.

Тривалість сну відрізняється залежно від типу нервової діяльності та віку. Як правило, людям збудливим і фізично активним буває достатньо 6-7 годин відпочинку, тоді як представникам розумового типу діяльності мало для сну і дев’яти годин. З віком люди сплять менше, ніж в молодості. Але це зовсім не показник здоров’я. Продовження часу сну в літньому і старечому віці необхідне і фізіологічно виправдане.

Тому якщо вам хочеться спати –  спіть і не відмовляйте своєму організму в сні, аргументуючи відмову лінню.

 

 Один комментарий на “Сон

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>